Follow by Email

czwartek, 19 lutego 2015

WYBACZANIE I LECZENIE TRAUM

Wybaczanie

Jak wybaczać tym, którzy pozostawili w nas traumy? Jak wybaczyć sobie?

Posłuchaj krótkiego opisu sprawdzonych metod, w który wplotłam doskonałą muzykę o wibracji wybaczenia, oraz w której odsyłam do sprawdzonych metod takich jak formularz Radykalnego Wybaczania Colina Tippinga oraz metoda Biocybernaut Institute Jima Hardta.
Doktor Jim Hardt w ciągu swojej czterdziestoletniej pracy badawczej nad zależnością między rozwojem umysłowym i duchowym a pracą mózgu, stwierdził że najskuteczniej można rozwijać swój potencjał dopiero wtedy, kiedy została wykonana praca wybaczenia. Wszelkie nieuzdrowione traumy hamują nasz rozwój, naszą radość życia i możliwości bycia tym, kim naprawdę Jesteśmy!

Byłam na takim tygodniowym treningu u doktora Hardta, mogłam się o tym przekonać na własnym mózgu. Dane empiryczne są bezwzględne i pokazują jednoznacznie, że wolność do zamieszkiwania w sercu daje wybaczenie sobie i innym. Wtedy dopiero zdobywamy pełnię naszej kreatywności, podnosimy IQ, odczuwamy ekscytację z każdej chwili.

Zamieszczam poniżej także mój wgląd, który pojawił się podczas treningu biocybernaut (polecam czytać po angielsku, bo tak go pomyślałam i napisałam i w tłumaczeniu umyka gra kilku słów). Jim Hartd postanowił powiesić ten mój "manifest" w soim centrum w Sedonie :)

Polecam Wam ten trening! To prawda, co mówi doktor Hartd, że połączenie programu opartego o wiedzę na temat fal mózgowych w dowolnych stanach umysłu plus nowoczesna technologia dają po tygodniu intensywnego treningu neurofeedbacku w komorze efekty porównywalne do dwudziestu a nawet czterdziestu lat medytacji zen.
Forgiving is not a mental work. not at all. It is a spiritual journey. 
A journey taken by a spirit as a task for itself to heal what is.
Because time does not exsits, it’s a delusion and everything exists simultaneously, so you must visit yourself and others exactly as they are in the certain very moment of timeless past.

But who heals is new you, being now able to embrance the past “you” and past “others” and all the situation as one (as a gestalt). Therefore, by taking this challenge, this task – you change what is there in the so called “past” permanently! you change it here and now for yourself and for entire world. you change what is for better, lighter, more conscious reality.

That’s how it works.

So any healing is taking responsability, being able to response.

We can also heal ourselves and others in the now, creating a new now, a totally new person (as some healers do) but this act does not change the reality there. If we want something to be healed there, inthe “past” – we have to go ourselves to the present time-space point called “past”, where there were (or are) people involved in playing this part of cosmic game.
We cannot heal anybodies traumas. We are not allowed to take others respons-ability.

Take your being-able-to-respond journey and go with love and trust that what you heal now, is healed forever and for good of all of us!
Easy Grace

Tłumaczenie:

Przebaczanie nie jest pracą umysłową. Wcale nie.

Jest to podróż duchowa. 
Podróż podjęta przez samego Ducha jako zadanie, aby uleczyć to, co jest. 

Ponieważ czas nie istnieje, jest złudzeniem, a wszystko istnieje równocześnie, więc musisz odwiedzić siebie i innych takimi, jakimi jesteście w pewnym, określonym momencie ponadczasowej przeszłości. 

Ale tym kto leczy, jesteś nowa Ty, która teraz jest w stanie objąć minione "ty" i "innych" z przeszłości i wszystkie sytuacje jako jedność (jako Gestalt). 

Dlatego podejmując to wyzwanie, to zadanie - możesz zmienić to, co jest tam w tak zwanej "przeszłości" na stałe! Możesz  tamto "teraz" zmienić dla siebie i dla całego świata. 

Zmienić to, co jest na lepsze, lżejszą, bardziej świadomą rzeczywistość. Tak to działa. 

Tak więc każde uzdrawianie jest braniem odpowiedzialności za swoje uzdrowienie, byciem w stanie zdolności do odpowiedzi (odpowiedź-alności). 
Możemy również leczyć siebie i innych poprzez tworzenie "nowego teraz" całkowicie nowej osoby (jak robią niektórzy uzdrowiciele), ale ten akt nie zmienia rzeczywistości tam. 

Jeśli chcemy, aby się uleczyło coś tam, w "przeszłości" - musimy przenieść się do danego punktu czasoprzestrzeni zwanej "przeszłością", gdzie były (lub są) ludzie zaangażowani w tę część kosmicznej gry. 

Nie możemy też uleczyć niczyjej traumy. Nie wolno nam zabrać innym ich odpowiedź-alności. 

Weź więc swój przywilej bycia-zdolną-do- odpowiedzi, odbądź swoją podróż z miłością i zaufaniem, że ​​to, co się leczy teraz jest uzdrowione zawsze i dla dobra nas wszystkich!


Metoda Wybaczania Instytutu Biocybernaut
Wstęp
Przeprowadzając proces wybaczania pamiętaj, aby dotyczył on jednej osoby w tym samym czasie. Kiedy skończysz z jednym oskarżeniem wobec danej osoby, dobrze będzie, a nawet zachęcamy Cię do tego, abyś przeszedł do kolejnych zarzutów wobec tej samej osoby. Gdy skończą się już wszystkie oskarżenia tej osoby, możesz wtedy zająć się oskarżeniami innych osób – wszystko tego samego dnia – JEŚLI ZDOŁASZ!
Piszę „JEŚLI ZDOŁASZ” dlatego, że (...) JEDYNĄ rzeczą, która może Ciebie spowalniać to kwestia opanowania do mistrzostwa techniki wybaczania.
Gdy już w pełni zrozumiesz instrukcje, będziesz mógł zastosować proces wybaczania tak dogłębnie, jak tylko będziesz potrafić. Istnieją jednak ścisłe warunki, które muszą być spełnione, aby mieć pewność, że oczyściłeś oskarżoną osobę z zarzutów.
Usilnie zalecamy „odprężenie i wylegiwanie się w błogości” po zakończeniu ważnego procesu wybaczania zamiast natychmiastowego przejścia do następnego procesu wybaczania,  a oto dlaczego:
Po ukończeniu pracy wybaczania bardzo trudnej osobie z bardzo ciężkimi oskarżeniami ludzie osiągają wielkie korzyści z „odprężenia i wylegiwania się w dźwiękach wybaczenia”, ponieważ te dźwięki wypełniają ich świadomość. Podczas „odprężenia”, „wylegiwania się” i "kąpieli w dźwiękach" spotykają nas najgłębsze doświadczenia – widzenie aniołów, podróże poza ciało, doświadczenie kosmicznego stanu błogości i ekstazy… Dlaczego więc miałbyś ominąć ten etap i pędzić od razu do pracy nad następnym procesem wybaczania? Można to zrobić, ale czemu, po całej tej pracy nie pozwolić sobie na odprężenie, wylegiwanie, integrację i cieszenie się nadzwyczajnymi owocami swojej dotychczasowej pracy – Twojego efektywnego procesu wybaczania.
Ponadto, w czasie „odpoczynku i wylegiwania się” następuje integracja i konsolidacja, którym towarzyszy kąpiel w dźwiękach feedbacku (moja uwaga: jeśli robisz ten proces w warunkach "domowych" zamiast dźwięków fal alfa z głośników do feedbacku słuchaj XVI symfonii Beethovena, 2 części, pierwszych trzech minut).


Nie musisz jednak „odpoczywać” ani „kąpać się w dźwiękach” jeśli masz ochotę na dalszą część procesu wybaczania. Możesz od razu rozpocząć kolejny proces, ale dlaczego miałyby Cię ominąć ta cała błogość i etap konsolidacji wyników Twojej pracy? Dlaczego?
Tak więc etapy „odpoczynku”, „wylegiwania się” czy „kąpieli” po ważnym procesie wybaczania są dla Ciebie bardzo dobre i sprawią, że świetnie się poczujesz. Wszystko jednak zależy od Ciebie. Zrób tak, jak sobie tego życzysz.SZCZEGÓŁY METODY WYBACZANIA INSTYTUTU BIOCYBERNAUT

1) Będziesz już po Skali Nastrojów z pierwszego dnia co da Tobie pewną jasność w kwestii najważniejszych rzeczy w Twoim życiu, odnośnie których należy przeprowadzić proces wybaczania, a przynajmniej zdasz sobie sprawę z tego, kto lub co może być kandydatem do Twojego wybaczania. Po odrobieniu pracy domowej, pierwszego dnia wieczorem stworzysz listę kandydatów do wybaczania (włączając w to siebie samego – pamiętaj, aby właśnie sobie poświęcić dużo czasu w procesie wybaczania) a każdemu z nich przypiszesz tak wiele oskarżeń, ile tylko przyjdzie Ci do głowy.
2) Rozpoczniesz od swojej listy kandydatów do wybaczenia i wszystkich zarzutów im postawionych. (...)
3) Możesz także przywołać z pamięci listę zarzutów i skoncentrować się na jednym z nich.
4) Teraz przywołujesz przynajmniej trzech sędziów w sali sądowej, którzy mają być nieskazitelnymi istotami wyższymi a nie zwykłymi ludźmi.
5) Wybierasz jeden z zarzutów i odczytujesz go (...) jednocześnie odczuwając i doświadczając bólu. 
6) Jeśli (...) tak naprawdę NIE DOŚWIADCZYŁEŚ bólu, spróbuj jeszcze raz, jednak nie więcej niż kolejny raz nad danym zagadnieniem (ograniczenie do dwóch cykli istnieje po to, by nie dopuścić, abyś raz za razem próbował czuć się źle w związku z konkretnym wydarzeniem, które najwyraźniej okazuje się zablokowane albo ukryte przed Twoimi doświadczeniami i pamięcią).
7) Następnie zmieniasz swoją intencję i postanawiasz wybaczyć dane oskarżenie wobec konkretnej osoby i to trwa przez cały następny cykl. Próbując wybaczyć dane oskarżenie odniesiesz korzyści, jeżeli będziesz pracować zgodnie z poniższymi trzema wskazówkami:
(i)    Rozpoczynasz od decyzji wybaczenia danego oskarżenia wobec tej osoby;
(ii)   Teraz, w chwili obecnej, znajdź (lub wymyśl) jakąś DOBRĄ rzecz, która powstała w wyniku tego wydarzenia. (Może być to cos tak podstawowego jak: „Wow! Zrozumiałem, żeby nigdy więcej TEGO nie robić!”);
(iii) Po tym jak odnajdziesz coś dobrego w tym wydarzeniu Zmień Swój Osąd danej osoby/wydarzenia. Następnie zrób cokolwiek co może dla Ciebie oznaczać Wybaczanie.

8) Jeśli (...) poczujesz się lepiej, lżej, bardziej pewnie, oznaczać to będzie, że idziesz w kierunku Wybaczenia i proszę postępuj tak dalej.

9) Tak długo jak będziesz utrzymywać ten stan, kontynuuj wybaczanie dokładnie w ten sposób.

10) Praca nad wybaczaniem w Twoim umyśle połączona z wysokimi wibracjami jest jedynym sposobem na uzyskanie długoterminowego wybaczania, czegoś co możesz nazwać „Efektywnym Wybaczaniem”.

11) Wybaczasz tak długo, aż poczujesz, że nie przybywa już Twojej lekkości i pojawia się stabilna radość, pogoda ducha a nawet wdzięczność, wiedząc że wówczas ta praca dokonuje się efektywnie, głęboko w Tobie.

12) Tutaj właśnie PO RAZ PIERWSZY użyjesz sędziów. Zapytasz się ich czy na dany moment oskarżanie dobiegło końca. Jeśli wszyscy razem entuzjastycznie odpowiedzą TAK!, to będzie oznaczać, że na dzień dzisiejszy ta sprawa jest zamknięta i możesz się zająć następną (bądź odpocząć lub zaznać kąpieli w dźwiękach i błogości).

14) Jeżeli jeden lub więcej z trzech sędziów powątpiewa lub mówi „nie”, oznacza to, że nie zakończyłeś tej sprawy na dzisiaj i że dalej możesz jeszcze trochę popracować z pożytkiem nad tym zagadnieniem. Musisz zatem cofnąć się do kroku nr 5 i przerobić następne kroki aż do nr 14 tyle razy ile będzie to konieczne.

Jak już zdążyłeś zauważyć cały ten proces odbywa się w Twoim własnym tempie. To Twój mózg mówi Tobie, w którym dokładnie cyklu Wybaczania akurat się znajdujesz.

Możesz przejść przez wszystkie 14 kroków całego procesu wybaczania tak szybko jak tylko będziesz potrafił, a Twój mózg będzie Ci mówić czy wykonujesz te kroki właściwie. Rób to proszę tak szybko jak tylko to będzie możliwe, bo przecież tyle jest osób i wydarzeń, którym trzeba wybaczyć. Pamiętaj jednak, żeby każdy z kroków wykonać dokładnie i poprawnie. Lepiej jest wybaczyć jedną rzecz prawidłowo niż tuzin niewłaściwie, prześlizgując się jedynie powierzchniowo.

Wykonuj tyle prac z wybaczaniem dziennie ile tylko zdołasz, ale pamiętaj, aby przeprowadzać je zgodnie z zaleceniami. Miejmy nadzieję, że pomoże to Tobie lepiej zrozumieć proces wybaczania oraz umożliwi pracę na głębszym i mocniejszym poziomie, tak abyś uzyskał wspaniałe końcowe efekty i mógł już żyć w tym stanie błogości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz